Můj příběh

Přirozený a svobodný porod v nemocnici? Je to možné! Prožila jsem nádherný porod do vody v Belgii a ukážu vám, jak můžete také.

Čas se zastavil a já se vznáším někde v prostoru, mé tělo je obklopeno teplou špoluchající vodou a já vnímám jen ten obrovský tlak. Je to ta chvíle, kdy je všechno tak intenzivní, že smysly přestanou pracovat a já se rozpouštím v přítomném okamžiku.

Tohle je ono. To je ta chvíle. Právě se rodí moje dítě. Chvíle tak posvátná, že to nejde popsat slovy. Cítím, jak se hlavička dere ven, veškerá bolest je pryč, je tu jen ten ohromující pocit posvátnosti této chvíle. Strašně se těším, až ho uvidím.

Hlavička už je venku a čekám na další kontrakci. Žádný spěch, nikdo nemluví, můj syn má všechen potřebný čas. Asi za minutu se rozhodne pokračovat, vypluje ven do okolní teplé vody a já ho chytám do svých rukou. Tak už je tady! Vítej maličký na tomhle světě!

Od téhle chvíle jsme s mým synem v neustálém kontaktu, nikdo tu nepochybuje o tom, že by to mělo být jinak. Jsme v malé porodnici v Belgickém přímořském městečku a já jsem nesmírně vděčná.

 

Vděčná sama sobě, že jsem se rozhodla pro ten nezvyklý krok odjet porodit do cizí země.

 

Vděčná mým blízkým, že mě v tom podpořili. Vděčná mému synovi že mě na tu myšlenku přivedl. Vděčná personálu porodnice, že jim přirozený a svobodný porod přijde jako normální standard.

Ne vždy jsem však o takovémto porodu snila.

I já jsem měla v hlavě programy o tom, že porod se prostě musí vytrpět. Že je to přeci jen pár hodin v životě ženy, tak proč s tím dělat nějaké cavyky, ne? Každá žena to přežila, přežiju taky. Vždyť všechny porodnice jsou stejné, tak co bych vybírala, prostě pojedu do té nejbližší.

Tohle všechno jsem si myslela ještě prvních pár měsíců těhotenství. Jenže všechno se mělo brzo změnit!

Žili jsme v té době s přítelem v Bangladéši a já trávila většinu času zavřená doma, protože na ulicích nebylo moc bezpečno. Jednou jsem se "náhodou" na internetu proklikala až na záznam pořadu DušeK. Je to diskuzní pořad Jaroslava Duška, kam si zve hosty a povídají si vždy o nějakém tématu. Tento díl byl o přirozených porodech. Přehrála jsem si ho několikrát za sebou. Nemohla jsem se odtrhnout.

 

V tom mi to došlo! Porod je naprosto zásadní okamžik nejen v životě ženy, ale také dítěte. To jak se narodí, jej poznamená do konce života. A to jak žena porod prožije a vnímá, je velmi důležité nejen pro budoucí vztah s miminkem ale také pro ženské sebevědomí. I zdánlivá maličkost, která neproběhla podle vašich představ, může mít za následek trauma na mnoho dalších měsíců, nebo let.

 

Byla jsem rozhodnutá. Udělám pro své dítě maximum, aby se narodilo do láskyplného a pečujícího prostředí a abych se já cítila svobodně a v bezpečí.

 

Cítila jsem, že na porod doma, nejsem ještě duševně připravená. Snad proto, že to bylo moje první těhotenství a i přes všechny načtené knihy, jsem si neuměla představit, jak přesně bude vše probíhat. A také proto, že jsme s přítelem žili na několika místech najednou, ale pravý domov jsme vlastně neměli. Hned od začátku mě nadchla Kateřina Šorejsová, která v pořadu mluvila o své zkušenosti s porodem do vody v Belgickém městečku Ostende. Mluvila o tom tak krásně, že mě hned napadlo, to je přece ono! To je to místo kde chci přivést svoje dítě na svět.

 

Hned vzápětí, mě však napadlo spousta důvodů, proč je to bláznivý nápad.

Copak to vážně pojedu 1300km jen proto, abych porodila své dítě do vody, a pak ho budu chudáka vláčet 10hodin v autě zpět do Čech?

Kolik to celé bude stát? Budu na to mít?

A co všechny ty papíry co budu muset vyřídit? Jaké občanství pak bude mít náš syn?

Zvládnu tam dojet včas? Jak to ideálně načasovat? Co když se porod rozběhne někde po cestě?

 

Na všechny tyhle otázky jsem nakonec našla odpověď a vám bych chtěla předat ucelené a přehledné informace, abyste i vy mohli zažít přirozený a svobodný porod do vody v porodnici. Prosím stáhněte si zdarma můj ebook – 5 dobrých důvodů proč odjet rodit do Belgie

 

S láskou

podpis